Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

جاوا اسکریپت

برای اینکه توسعه‌دهنده‌ی موفقی در زمینه front-end باشید، در درجه‌ی اول باید درک صحیحی از زبان جاوا اسکریپت و قابلیت‌های آن داشته باشید. در زیر منابعی برای فراگیری زبان جاوا اسکریپت آورده شده است.

منابع

منابع زیادی در وب در زمینه‌ی javascript موجود است. از این بین ویدئوهای آقای Crockford (کسی که فرمت معروف و محبوب JSON را ثبت کرد و گسترش داد) به شدت توصیه می‌شود. برخی از بهترین آن‌ها در زیر لیست شده و قابل دانلود اند. توجه کنید که اگر هیچ آشنایی با زبان جاوا اسکریپت ندارید ابتدا با دستور زبان و کلّیت آن آشنایی پیدا کنید.

 

انگیولار

ما در حصین در اکثر پروژه‌ها از چارچوب قدرتمند انگیولار استفاده می‌کنید. درک صحیح مفاهیم و قابلیت‌های این چارچوب تجربه‌ی برنامه‌نویسی در وب را برای شما عوض کرده و توسعه‌ی اپلیکیشن‌های بزرگ و در عین حال قابل تست را برای شما آسان می‌کند.

برای فراگیری انگیولار منابع بسیار زیادی در سراسر وب موجود است. وبسایت انگیولار می تواند یک نقطه‌ی شروع خوب برای شما باشد. لیستی از لینک برخی منابع مفید هم در سایت انگیولار موجود است.

همچنین می‌توانید به کلکسیونی بزرگ از لینک منابع آموزشی انگیولار نیز سر بزنید.

یک منبع دیگر برای یادگیری انگیولار دوره آموزشی انگیولار در حصین است که در ۵ جلسه‌ی ۲ تا ۳ ساعته برگزار شد و ویدئوها و اسلایدهای آن برای عموم در دسترس است.

پیش‌نیازها

در صورتی که با مفهوم Dependency Injection و مزایای آن آشنا نیستید پیشنهاد می‌شود قبل از شروع به یادگیری انگیولار ابتدا آن‌ها را مطالعه کنید.

Style guide

لازمه‌ی توسعه‌ی نرم‌افزار به صورت تیمی رعایت یک سری اصول در کدنویسی است. John Papa یک سری اصول برای توسعه‌ی اپلیکیشن انگیولار پیشنهاد می‌کند. 

ویدئوهای قابل دانلود

برخی از منابع ویدئویی موجود در وب را می‌توانید از اینجا پیدا و دانلود کنید.

 

 

  • No labels

2 Comments

  1. Anonymous

    بسیار جامع بود.

    سپاس فراوان

  2. Anonymous